نوزدهمین همایش بزرگ پیاده روی صبحگاهی با مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد

ویژه برنامه نوزدهمین همایش پیاده روی عمومی سال ۹۸ اوز در اولین ماه فصل پاییز به مناسبت هفته دفاع مقدس با شعار “ورزش و سرزندگی”از اداره ورزش و جوانان به سمت گلزار شهدا آغاز و در پارک حاشیه ای ارفعی به پایان رسید.

 

به گزارش فایزه رضایی نائب رئیس هیات همگانی بخش اوز، این پیاده روی به همت اداره ورزش و جوانان ، هیئت ورزشهای همگانی و با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اوز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.

 

در این همایش شرکت کنندگان ساعت ۵:۳۰ صبح پیاده روی را از اداره ورزش و جوانان به سمت گلزار شهدا آغاز کردند. پس از طی کردن مسیر خیابان معلم و حضور در گلزار شهدا و شهدای گمنام با نثار فاتحه مسیر را تا پایان رسیدن به پارک حاشیه ای ادامه دادند.

 

پس از پخش تلاوت قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و اجرای نرمش صبحگاهی به محوریت سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان اوز ، حاج احمد عدالتی روحانی و مدرس دانشگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معظم انقلاب اسلامی با اشاره به حماسه رزمندگان در دوران دفاع مقدس ، پاسداشت خون شهدا را وظیفه جامعه و مردم دانست.

 

سرگرد مجتبی مجردی فرمانده سپاه اوز در این مراسم با اشاره به عواملی که باعث پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس شد ؛ روحیه شهادت طلبی و اعتقادات دینی و حضور پرشور مردم را در تمام عرصه ها دانست.

 

کبری هاشمی عضو هیئت ورزشهای همگانی ضمن تشکر از حضور مسئولین و افراد شرکت کننده در همایش، بیانیه و شعری را در وصف شهدا و دوران دفاع مقدس قرائت نمود. در بخشی از این بیانیه آمده است : به یقین می توان گفت ایثار، از خودگذشتگی و شهادت درسهایی است که باید از رزمندگان دوران دفاع مقدس آموخت.این دوران منشاء همه ارزشها و معنویات است که باید سرلوحه زندگی ما قرار گیرد.

 

مسابقات دارت (ویژه آقایان و بانوان ) و طناب کشی (ویژه آقایان) همراه با اهدای جوایز انجام گرفت که محمد حسین آتش فراز بخشدار اوز و فاطمه سپهرتاج عضو گروه بهداشت محیط زیست اوز برنده مسابقه دارت بودند و جوایزی از طرف هیئت ورزشهای همگانی به این دو نفر اهدا گردید.

مسابقه طناب کشی بین دو تیم هیئت ورزشهای همگانی و تیم کارمندان برگزار گردید که این مسابقه با زور آزمایی طرفین و تکه شدن طناب و ریسه رفتن حضار از خنده ناتمام ماند.

 

در ادامه وحید زرنگار پهلوان نامدار اوز با اجرای پنج حرکت جذاب و هیجان برانگیزِ ورزش پهلوانی شور و نشاط را به برنامه بخشید و روز خوبی را برای شرکت کنندگان رقم زد. نگهداشتن یک دستگاه موتورسیکلت و کشیدن آن بوسیله گردن ، نگهداشتن دو دستگاه موتور سیکلت و کشیدن آن بوسیله گردن، بر دوش گرفتن ورزشکاری با ۱۲۵ کیلوگرم وزن و مقاومت در برابر ضربات سهمگین ورزشکاری دیگر بر روی سینه ، تحمل ضربات وارده از سوی فردی قوی هیکل بر روی شکم خود و در آخر نگهداشتن خودرو پژو ۴۰۵ و مانع حرکت رو به جلو آن شدن ،از جمله هنرنمایی های پهلوان وحید در این روز بود.

پایان بخش این برنامه مراسم پذیرایی صرف صبحانه بدون استفاه از ظروف یکبار مصرف جهت کمک به حفظ محیط زیست بود که توسط اداره ورزش و جوانان و هیئت ورزشهای همگانی اوز تهیه شده ‌بود.

 

اورژانس ۱۱۵ ، راهنمایی رانندگی و نیروی انتظامی مشایعت کنندگان در این مراسم بودند.

 

هیئت ورزشهای همگانی اوز حضور فعالانه خود را از سال ۹۷ آغاز نمود .اعضای این هیئت آقایان فرید نامی،محمد حسین اسدی،احمد قائدی،احمد کریما،درویش غیاثپور،صادق قاسمی یوسف خادمی و خانمها فایزه رضائی و کبری هاشمی هستند.

 

آشنایی با پهلوان وحید زرنگار ،جوانی موفق با پشتکاری فوق العاده …

 

وحید زرنگار پهلوان معروف ، فرزند حسین و متولد ۱۳۶۲ در اوز است. وحید از همان اِوان نوجوانی علاقمند به ورزش های رسمی بود؛ ورزش را از سن ۱۵ سالگی آغاز کرد .اعتقاد دارد که ورزش برای سلامت جسم و روان هر دو لازم است.

وحید خود در این باره می‌گوید: ورزش های رزمی و بدن سازی را بی نهایت دوست داشتم باشگاه نمیروم ،تمرینات را در منزل انجام میدهم اتاقی در منزل خود به این مهم اختصاص داده ام.در سن ۳۱ سالگی فهمیدم قدرت بدنی خوبی جهت ورود به ورزش پهلوانی دارم به این رشته وارد شدم و به رکوردهای خوبی دست یافته ام .

رکوردهای افسانه ای پهلوان وحید :

 

رکورد:کشیدن ماشین پیکان بار با ۵ سرنشین بوسیله دندان به مسافت ۷ متر

رکورد :نگهداشتن ۱۰ دستگاه موتورسیکلت در ۸ ثانیه

رکورد:نگهداشتن ۸ دستگاه موتور سیکلت در ۱۸ ثانیه

رکورد:توانایی و مقاومت ۵۲۵ کیلو سنگ بلوار روی بدن و زدن پتک بر روی آن در حالیکه میخ زیر کمرش قرار دارد

رکورد:نگهداشتن موتور سیکلت با دندان و کشیدن آن بوسیله دندان

رکورد: قرار دادن ساطور بُرنده بر روی شکم وضربه زدن به ساطور با پتک سنگین.

رکورد:میخ زیر کمر با ۱۲۵ کیلوگرم وزنه روی بدن به مدت یک دقیقه و ۳۰ ثانیه

رکورد :یک عدد میخ زیر کمر و رد شدن موتور سیکلت ۲۵۰ ،با دو سرنشین در ۴ بار رفت و برگشت موتور از روی شکم و …

آمادگی جهت رد شدن اتومبیل از روی سینه ولی به علت قسم مادر این کار به انجام نرسید.

 

وحید در شغل سیت دوزی به انجام کار مشغول است و از این راه کسب روزی می نماید.

00

گالری عکس

گالری عکس1 عکسنوشته شده توسط اپراتور سایت در شنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۲۴ ق.ظ

دیدگاه