چهاردهمین همایش پیاده روی صبحگاهی در اوز برگزار شد

شیخ عبدالکریم دانشی سر دفتر ازدواج اوز میزبان چهاردهمین همایش پیاده روی صبحگاهی در اوز بود

به گزارش فایزه رضایی دبیر هیات ورزش های همگانی اوز، چهاردهمین همایش پیاده روی عمومی به همت اداره ورزش و جوانان و هیئت ورزشهای همگانی با حمایت شیخ عبدالکریم دانشی سردفتر ازدواج اوز با شعار ” تحکیم زندگی با ورزش ” ۳۱ خرداد برگزار شد.

این گردهمایی با حضور جمعی از علاقمندان به ورزش راس ساعت ۶ صبح در استادیوم ورزشی اوز با پیاده روی در زمین چمن ۵ بار دور زمین حدود ۴ کیلومتر در زمان ۳۵ دقیقه انجام شد.

فخر الدین یاقوتی امام مسجد مسکن مهر اوز با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغازگر برنامه بود. سپس شرکت کنندگان با هماهنگی سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش وجوانان به انجام حرکات ورزشی صبحگاهی پرداختند .در ادامه شیخ عبدالکریم دانشی مسئول دفتر ازدواج با تشکر از سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان و فرید نامی رئیس هیئت ورزشهای همگانی و فایزه رضائی دبیر ، صادق قاسمی مجری ، احمد قائدی ، درویش غیاثپور، عبدالرحمن جنیدی و احمد کریما و محمد اسدی اعضای هیئت ورزشهای همگانی ، پرسنل اورژانس و خدیجه جمشیدون به (پاس زحماتشان در تدارک صبحانه) و عرض خوشامد خطاب به
شرکت کنندگان گفت: شرکت در ورزش همگانی یک عبادت است .

مدیر دفتر ازدواج ادامه داد:
الحمدالله رب العالمین و صلی الله و سلم و بارک علی مرسلین سیدنا مولانا محمد و آلهی و اصحابهی و اجمعین
قال رسول الله (ص) میفرماید: مؤمن نیرومند و قوی در پیشگاه خدا از مؤمن ضعیف بهتر است. و این حدیث می رساند که قوی و نیرومند بودن در فرهنگ ما بسیار باارزش است اسلام میخواهد که انسان مؤمن چه به لحاظ جسمی و روحی و چه به لحاظ بهداشت همیشه قوی و نیرومند باشد.
چون جایگاه ورزش در اسلام از اهمیت والایی برخوردار است.راه اندازی ورزش پیاده روی در این شهر مبارک کار بسیار ارزشمندی است که باید زمینه های توسعه آن هر چه بیشتر فراهم شود.همگی از هر قشر و جماعتی در سنین مختلف خردسال ، بزرگسال ،کارمندان، روسای ادارات و مسئولین جامعه در این مهم شرکت نمایند و از این طریق است که ارتباط ، پیوند و نشاط و سرزندگی در جامعه بوجود می‌آید.
مدیر دفتر ازدواج ادامه داد : هر چند که به دلیل عوارض جسمانی که ناشی از اولویت قرار ندادن ورزش در زندگی است ، نمیتوانم فعال باشم ولی سعی کردم گهگاهی در ورزش پیاده روی شرکت کنم چرا که علاوه بر ایجاد نشاط در روحیه ،فریضه عبادت و وظیفه دینی محسوب می‌شود.
ایشان ادامه داد: بنده سالیان سال در دبیرستان های دخترانه و پسرانه بعنوان دبیر به تدریس مشغول بودم و هم اکنون هم بواسطه شغل خود در دفتر ازدواج با روحیه و اخلاقیات جوانان آشنایی داشته و دارم و به آنان توصیه میکنم برای زنده نگه داشتن روحیه جوانی و تحکیم در زندگی ، ورزش، بخصوص ورزش همگانی را رها نکنند.
ایشان در ادامه سخنان خود به بیان تاریخچه تاسیس دفتر ازدواج پرداختند به گفته دانشی دفتر ازدواج اوز در سال ۱۳۱۷ هجری شمسی با سردفتری مرحوم مولانا حاج شیخ محمد فقیهی تشکیل شده است.
دانشی ادامه داد: مرحوم مولانا به مدت ۶۵ سال دفتر ازدواج را اداره کردند.در سال ۱۳۸۰ اعلام شد سردفتری برای اوز لازم است اما من بدلیل حضور مرحوم مولانا مایل به شرکت نبودم دوستان گفتند مرحوم در سنین پیری است و باید در اینجا جایگزینی حضور داشته باشد به همین دلیل شرکت نمودم ولی با وجود قبولی باز هم دو سال به تعویق انداختم. بعد از درگذشت مرحوم مولانا دفتر ازدواج به خنج واگذار شد در نهایت ۱۳ تیرماه ۱۳۸۳ به تهران رفته و دفتر ازدواج را تحویل گرفتم در این مدت سعی نموده ام با شیوه نوین امروز مراسم عقد را برگزار کنم به این ترتیب که در مجالس عقدکنان در مورد ازدواج ، ارزش ازدواج ، مسئولیت مهم ازدواج و مسئولیت ادامه زندگی زناشویی به زوج های جوان آگاهی میرسانم امید است که بتوانم تا آخرین لحظه که عهده دار این مسئولیت خطیر هستم به خوبی به انجام برسانم و به امید اینکه جوانان انسانهای موفق و کارسازی برای جامعه خود باشند.

در ادامه شیخ عبدالکریم دانشی هدایای آسمانی را برای زوجینی که اولین و آخرین نفراتی بودند که ازدواج خود را در دفتر ازدواج اوز به ثبت رسانده بودند و همچنین هدایایی برای مسئولین برگزار کننده این همایش اختصاص داد.

سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان ضمن برشمردن اثرات مثبت ورزش های همگانی در سلامت جسمانی و نشاط روحی افراد و جامعه، خبر از برگزاری سمینار “غربالگری اسکلتی عضلانی و حرکات اصلاحی ویژه بانوان” توسط موسسه سفیران تندرستی اوز با مدیریت محمد جهاندیده داد.

به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات فرخ پور رئیس شبکه بهداشت اوز و علی عسکر عسکری مسئول حوزه سلامت با شعار ” اجازه ندهید دخانیات نفس شما را بگیرد سلامت را انتخاب کنید نه دخانیات ” در این همایش حضور یافتند.

صادق قاسمی مجری این همایش حامی پیاده روی تیر ماه را رستوران قلعه اوز به مدیریت محمد شکوه اعلام نمود.

در این مراسم مسئولین کمیته احسان دینی شعبه امام شافعی هم آمادگی خود را جهت حمایت از ورزش های همگانی اعلام کردند.

صرف صبحانه در فضای فرح بخش و روح نوازِ زمین چمن ورزشگاه، پایان بخش این همایش باشکوه بود.

نوشته شده توسط اپراتور سایت در شنبه, ۰۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۲ ق.ظ

دیدگاه