نائب رئیس هیئت کوهنوردی اوز بر بام استان تهران

خانم مهشید خضری طی یک برنامه سنگین و پرهیجان توانست در قالب طرح سیمرغ به قله خلنو (بام استان تهران با ارتفاع ۴۳۷۵ متر) صعود نماید.

این بانوی کوهنورد برای اجرای برنامه روز چهارشنبه ۵ تیر ماه ۹۸ اوز را به مقصد تهران ترک کردند و روز پنجشنبه از روستای لالان تهران به قصد فتح قله پا به کوه شدند و پس از یک شب مانی در کوهستان (گردنه ورزا و کنار آبشار زیبای خلنو) ظهر روز ۷ تیر ماه به قله اصلی خلنو صعود کردند.

مسیر پرهیجان و خاص پیمایش تیغه ژاندارک در مسیر خط الراس قله برج با ارتفاع ۴۳۲۵ متری به خلنو که هر کوهنوردی آرزوی تجربه و عبور از آن را دارد و برای عبور از آن احتیاج به آمادگی جسمی و فنی و روحی بالا دارد.

این صعود در قالب تیم ۱۱ نفره ایراهستان برای بار دوم به صورت مشترک انجام گرفت.

لازم به ذکر است این طرح پیرو بخشنامه شماره ۴۲۹۴/۲۶۳ در تاریخ ۱۵/آذر/۹۵ از سوی فدراسیون کوهنوردی ایران به مناسبت گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی جهت پیمایش   “ ۳۱ قله”  در قالب یک پروژه ملی کوهنوردی با عنوان “سیمرغ کوه های ایران” با هدف معرفی و صعود بلندترین قله هر استان به عنوان یک جاذبه گردشگری ورزشی معرفی و اجرا نمایند. این پروژه به عنوان یک طرح ملی می‌تواند از یکسو موجب آشنایی کوهنوردان داخلی و خارجی با قلل مرتفع کشور شده و از طرفی دیگر یک اقدام توسعه‌گرا در صنعت گردشگری کوهستان شود.

دیگر قله های پیموده شده در قالب طرح سیمرغ توسط این کوهبانوی اوزی:

دومیر استان مرکزی٣۵٠۵متر

یخچال همدان ٣۵٨٠متر

بل فارس ۴٠۵٠متر

 

اداره ورزش و جوانان اوز این موفقیت بزرگ را به خانم مهشید خضری تبریک گفته و امیدوار است ایشان به عنوان اولین بانوی اوزی موفق به کسب “نشان صعود به ۳۱ قله ایرانگردند.

00

گالری عکس

گالری عکس1 عکسنوشته شده توسط اپراتور سایت در چهارشنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۵ ق.ظ

دیدگاه