نائب رئیس هیئت کوهنوردی اوز بر بام استان تهران

خانم مهشید خضری طی یک برنامه سنگین و پرهیجان توانست در قالب طرح سیمرغ به قله خلنو (بام استان تهران با ارتفاع ۴۳۷۵ متر) صعود نماید.

این بانوی کوهنورد برای اجرای برنامه روز چهارشنبه ۵ تیر ماه ۹۸ اوز را به مقصد تهران ترک کردند و روز پنجشنبه از روستای لالان تهران به قصد فتح قله پا به کوه شدند و پس از یک شب مانی در کوهستان (گردنه ورزا و کنار آبشار زیبای خلنو) ظهر روز ۷ تیر ماه به قله اصلی خلنو صعود کردند.

مسیر پرهیجان و خاص پیمایش تیغه ژاندارک در مسیر خط الراس قله برج با ارتفاع ۴۳۲۵ متری به خلنو که هر کوهنوردی آرزوی تجربه و عبور از آن را دارد و برای عبور از آن احتیاج به آمادگی جسمی و فنی و روحی بالا دارد.

این صعود در قالب تیم ۱۱ نفره ایراهستان برای بار دوم به صورت مشترک انجام گرفت.

لازم به ذکر است این طرح پیرو بخشنامه شماره ۴۲۹۴/۲۶۳ در تاریخ ۱۵/آذر/۹۵ از سوی فدراسیون کوهنوردی ایران به مناسبت گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی جهت پیمایش   “ ۳۱ قله”  در قالب یک پروژه ملی کوهنوردی با عنوان “سیمرغ کوه های ایران” با هدف معرفی و صعود بلندترین قله هر استان به عنوان یک جاذبه گردشگری ورزشی معرفی و اجرا نمایند. این پروژه به عنوان یک طرح ملی می‌تواند از یکسو موجب آشنایی کوهنوردان داخلی و خارجی با قلل مرتفع کشور شده و از طرفی دیگر یک اقدام توسعه‌گرا در صنعت گردشگری کوهستان شود.

دیگر قله های پیموده شده در قالب طرح سیمرغ توسط این کوهبانوی اوزی:

دومیر استان مرکزی٣۵٠۵متر

یخچال همدان ٣۵٨٠متر

بل فارس ۴٠۵٠متر

 

اداره ورزش و جوانان اوز این موفقیت بزرگ را به خانم مهشید خضری تبریک گفته و امیدوار است ایشان به عنوان اولین بانوی اوزی موفق به کسب “نشان صعود به ۳۱ قله ایرانگردند.

00   

گالری عکس

گالری عکس1 عکسنوشته شده توسط اداره ورزش و جوانان اوز در چهارشنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۵ ق.ظ

دیدگاه