برگزاری جشنواره استعدادیابی دختر و پسر (۶تا۹) ساله در سالن تنیس روی میز اوز

روز سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه اولین دوره استعدادیابی در سال ۹۸ با هدف پایه سازی در سنین (۶تا۹) با حضور دبستانی ها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی هیات تنیس روی میز اوز، این دوره که با حضور محبوبه مساح کارشناس تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش اوز، عبدالخالق امینی خیر سالن،مرضیه ذهبی نائب رئیس هیات تنیس روی میز ،حمید رضا جعفری مربی هیات ، خانم حسین زاده از دبیران ورزش و کارمند اداره آموزش و پرورش و همراهان شرکت کنندگان از سه دبستان پسرانه امیری نژاد و زارع و دبستان دخترانه زمین پیما و با انجام دو  آیتم آمادگی جسمانی دراز و نشست و دوی سرعت و یک آیتم تخصصی این ورزش که چرخیدن  با راکت و توپ دور میز تنیس بود برگزار شد ، مساح  ضمن تشکر از هیات تنیس روی میز جهت فراهم کردن این موقعیت گفت: در امر استعداد یابی در اکثر کشورهای پیشرفته در زمینه تنیس روی میز از سنین ۴ و ۵ سالگی و با بازیهای مقدماتی سعی در جذب بازیکن میکنند. اکنون با وجود این سالن تخصصی و مجهز باید با سعی در جذب و علاقه مند کردن کودکانمان به این ورزش داشته باشیم.

مساح با اشاره به اینکه امکانات و وضعیت سخت افزاری این ورزش در اوز مطلوب است، یادآور شد: یکی از برنامه های امسال اعزام دانش آموزان به مسابقات دانش آموزی و شرکت در مسابقات استانی این رشته است.

ذهبی نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این  دوره در خصوص فواید استعدادیابی گفت: استعدادیابی موضوعی است که در دنیای ورزش اهمیت ویژه ای دارد. شناسایی عوامل موفقیت راه را برای رسیدن به قله افتخار هموار می کند. این که مشخص شود چه ویژگیهایی ورزشکاران معمولی را از ورزشکاران نخبه متمایز می سازد کاری بس دشوار است که موضوع پرداختن به استعدادیابی را دشوار ساخته است.بسیاری از ورزشکاران جوان فرصت افزایش توانایی خود، رشد و رسیدن به سطح ورزشکاری خوب را به دلیل بی اطلاعی از ویژگیهای خاص خود از دست می دهند و به رشته ورزشی که می توانند در آن به شکوفایی برسند هدایت نمی شوند.

استعدادیابی ورزشی از این امر جلوگیری می کند و ورزشکاران جوان را به سمت رشته ورزشی مناسب هدایت می کند.

00

گالری عکس

گالری عکس1 عکسنوشته شده توسط اپراتور سایت در پنج شنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۰ ق.ظ

دیدگاه