مسابقات لیگ شطرنج شهرستانهای استان فارس به میزبانی اوز برگزار شد

مسابقات لیگ شطرنج شهرستان های فارس به میزبانی اوز از ۲۳ تا ۲۵ آبان برگزار شد و تیم بیمه ایران شعبه اوز به مقام قهرمانی رسید.

در این دوره از مسابقات ۵۴ بازیکن در قالب ۱۲ تیم از شهرستان های فیروزآباد، نی ریز، جهرم، کوار، لارستان و اوز شرکت کردند.

 

مراسم اختتامیه این مسابقات امروز ۲۵ آبان،  با حضور سیاوش جواهری رئیس و  نیک سرشت نائب رئیس هیئت شطرنج استان، آتش فراز بخشدار، کراماتی شهردار، عسکری رئیس شورای شهر، جسینی رئیساداره ورزش و جوانان ، رئیس و کار کنان بیمه ایران شعبه اوز، بازیکنان و روسای هیئت های تیم های شرکت کننده، نمایندگان اصحاب رسانه و جمعی از علاقه مندان در سالن شطرنج اوزبرگزار شد.

 

سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان از حضار به ویژه جواهری رئیس و نیک سرشت نائب رئیس هیئت شطرنج استان و مسئولین ورزشدوست بخش اوز که امروز در برنامه ورزشی پیاده روی، شطرنج و اسب سواری همراهی کرده اند، سپاسگزاری کرد.

 

اگر هیئت شطرنج شهرستانی فعالیتش کم شده نباید بازیکنان و بخش ها متضرر شوند

سیاوش جواهری رئیس هیئت شطرنج استان ضمن تشکر از میزبانی خوب اوز و سپاسگزاری ویژه از  حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان و علوی رئیس هیئت شطرنج و سایر اعضا گفت: خوشحالم که برای چندمین بار در اوز حضور یافته ام و شاهد رشد شطرنج اوز در سالیان اخیر هستم. وی یکی از مشکلات جامعه را در این دانست که عده ای کار می کنند و عده ای فقط حرف می زنند و این موضوع با گسترش فضاهای مجازی بیشتر شده است. با اشاره به ناهماهنگی هایی که هیئت شطرنج لارستان در برگزاری این لیگ داشته . وی افزود: اختلاف سلیقه، یا ایراداتی که برخی با ساختار هیئت شطرنج استان دارند نباید موجب تضییع حق بازیکنان و داوران شود. اگر هیئت شهرستانی فعالیتش کم شده نباید بخش های تابعه یا حتی روستاها متضرر شوند و ما در هیئت استان از همه کسانی که در راه گسترش و رشد شطرنج فعالیت می کنند حمایت می کنیم.

 

جواهری افزود: لیگ شطرنج شهرستان ها بدون حضور شیراز برگزار شده و قهرمان این دوره از مسابقات بدون ورودی به لیگ استان راه می یابد. لیگ استان فارس بزرگترین لیگ شطرنج کشور است و هیئت شطرنج استان نیز به عنوان دومین هیئت شطرنج استان های کشور مطرح است.

 

عسکری رئیس شورای شهر نیز در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این لیگ گفت: متاسفانه در برگزاری این لیگ شاهد فشارهایی بودیم اما شورای شهر ضمن حمایت از اداره ورزش و جوانان و هیئت شطرنج آمادگی خود را برای حمایت از برگزاری مسابقات کشوری شطرنج اعلام می دارد.

 

در پایان مراسم تیم ها و نفرات برتر به شرح زیر اعلام شدند:

مقام سوم تیمی: بنیان اقتصادی استوار لاربا ۱۷ امتیاز

مقام دوم تیمی : تیم فیروز آباد با ۲۳ امتیاز

مقام اول و قهرمان مسابقات: بیمه ایران شعبه اوز.

بازیکنان این تیم عبارتند از: مجتبی وحدانی، فرزاد علوی، عارف خادم و عبدالله احمدی .

 

ضمنا مقام های انفرادی و رتبه اول هر میز نیز این گونه اعلام شد:

میز ۵: امیر کریم پور با ۷۵ درصد امتیاز

میز ۴: یحیی هوشیار با ۹۳ درصد امتیاز

میز۳: دانیال پرند اور با ۹۰ درصد امتیاز

میز ۲: فرزاد علوی از اوز با ۹۳ درصد امتیاز

میز۱: مجتبی وحدانی از اوز با ۱۰۰ درصد امتیاز

منبع: سایت خبری اوز امروز

00   

گالری عکس

گالری عکس1 عکسنوشته شده توسط اداره ورزش و جوانان اوز در شنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۴۲ ق.ظ

دیدگاه