اوز در المپیاد ورزش همگانی و بازی های بومی و محلی لارستان

المپیاد ورزش همگانی با اجرای بازیهای بومی و محلی لار و بخشها و روستا های لارستان و همچنین با برپایی غرفه های زیبا از آثار صنایع دستی و غذاهای محلی هر بخش در استادیوم ورزشی تختی با حضور پر شور مسئولین و شهروندان روز سه شنبه ۲۲ اسفند ۹۶ در استادیوم تختی لارستان برگزار شد.

در این دوره از المپیاد تیم بومی محلی لهپرگاله اوز زیر نظر یوسف بدری و با حضور عبدالحمید بیضایی،بهمن بدری،محمدرسول نورافشان، دانیال بیضایی،محمد رسول نیک پور، محمد بذرافکن و زکریا جمشیدی  در قالب دو تیم به صورت نمادین به اجرای برنامه پرداختند و در بخش مسابقات روپایی احمد برنا دبیر آموزشگاه محمودزاده اوز توانست با به ثبت رساندن ۲۴۰۰ ضربه به مقام اول دست یابد.

همچنین غرفه معرفی لباس و صنایع دستی اوز با همکاری فوزیه براهیمی مدیر داخلی موزه  و خانم ها غیاثی، جباری و نیامبارک  در معرض دید استقبال کنندگان قرار گرفت.

انجمن گردشگری اوز نیز به سرپرستی لیلا عزیزیان و با اجرای سرود ملی توسط کودکان که لباس زیبای محلی اوز را بر تن داشته اند حضور یافته که این کودکان در رژه تیم ها نیز پیشگام تیم اوز بودند.

دانش آموزان لارستانی نیز در یک حرکت هماهنگ و گروهی رکورد بزرگترین حلقه هولاهوپ کشور را به نام خود ثبت کردند.  این اقدام زیبا با حضور بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز  به مدت ۲۳ دقیقه بازی با حلقه هولاهوپ و زیر نظر داوران فدراسیون ورزش همگانی،مسئولان، مردم و ورزشکاران به اجرا در آمد.

فریبا صالحی رئیس شورای اسلامی شهر اوز و سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان نیز در این مراسم حضور داشتند.

طیبی رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان ضمن تشکر از حضور کلیه بخشهای لارستان در این برنامه هدف از برگزاری این المپیاد را ترویج ورزش همگانی و بازیهای بومی و محلی و حفظ آداب و سنن لارستان دانست و اعلام کرد لارستان با وسعتی که دارد دارای آداب و رسوم کهن بوده و باید از ارزشهای بومی و محلی آن نگهداری کردو به آن احترام گذاشت و ابراز امیدواری کرد تا با کمک مسئولین و ادارت مرتبط شهرستان تلاش کنند تا این فرهنگ کهن پایدار بماند

00   

گالری عکس

گالری عکس3 عکسنوشته شده توسط اداره ورزش و جوانان اوز در چهارشنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۷:۱۲ ق.ظ

دیدگاه