دیدار مسئولین شهر اوز با رئیس و کارکنان اداره ورزش و جوانان به مناسبت هفته تربیت بدنی

به گزارش سایت خبری اوز امروز و به نقل از جعفر کمالی، به مناسبت هفته تربیت بدنی،۲۶ مهر ماه بخشدار به اتفاق اعضای شورای شهر و جمعی از اعضای شورای اداری با سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان دیدار کردند و از خدمات وی تقدیر کردند.

۲۰ هیئت ورزشی در بخش اوز فعال هستند

*حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان ضمن خوش آمد گویی به حاضران گفت در حال حاضر ۲۴ هیئت ورزشی در بخش اوز داریم که ۲۰ هیئت فعال هستند که بانوان هم در ۱۸ هیئت همراه آقایان به فعالیت مشغول هستند. هیئت های بخش اوز از نظر فعالیت در بین بخش های کشور نمونه هستند. هیئت کاراته ما در سبک خودش در کشور حرف اول را می زند. در شطرنج بعد از شیراز تنها شهری هستیم که بازیکن آن ( مجتبی وحدانی ) مقام کشوری دارد.

چهارمین مجموعه سواری کاری کشور در بخش اوز قرار دارد

*در سوارکاری پس از گنبد کاووس، تهران، یزد چهارمین مجموعه سوارکاری را داریم که فاز اول آن افتتاح شده است. در والیبال بانوان ما دو تیم از هشت تیم لیگر برتر استان را داریم و هیئت هایی مثل ووشو، شنا، بدنسازی، دوچرخه سواری، والیبال و بسکتبال بانوان ما در سطح استان نمونه هستند.

سرانه فضای ورزشی بخش اوز از نرم ایران و جهان بالاتر است

*سرانه فضای ورزش در ایران شش دهم مترمربع به ازای هر نفر است که نرم جهانی آن ۲/۵ متر مربع به ازای هر نفر است ولی ما در بخش اوز بالای ۲/۵ متر مربع سرانه ورزشی داریم.

در پاسخ به سوالی که چرا اداره ورزش و جوانان نمایندگی است و به اداره تبدیل نمی شود باید گفت طبق مکاتبات، هیچ بخشی در کشور ورزش و جوانان آن به اداره ارتقا نمی یباد و ما پیگیر آن هستیم که نمایندگی ما به نمایندگی مستقل تبدیل شود.

باید به دنبال راهکار برای جذب نوجوانان و جوانان در ورزش باشیم

*آتش فراز بخشدار اوز گفت ما باید دنبال راه هایی باشیم که چگونه جوانان ما به سمت ورزش رو بیاورند تا از سمت موبایل و بازی های رایانه ای دور شوند اگر جوانان ما به سمت ورزش بروند ناهنجاری های اجتماعی کمتر خواهد شد و من از شوره و شهرداری می خواهم که به ورزش کمک کنند.

رضوی فرمانده سپاه بیان داشت مجموعه بسیج در طی چند سال اخیر فعالیت های ورزشی بیشتری داشته و امیدواریم با همکاری با اداره ورزش و جوانان بتوانیم فعالیت های بیشتری را داشته باشیم. ورزش نوعی خدمت به مردم است که از اسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.

سروان دری فرمانده نیروی انتظامی ما در کلانتری یک سالن کوچک با لوازم ورزشی تهیه کرده ایم برای استفاده تا از حال جسمی و روحی کسانی که داخل هستند بهتر شود.

ضرورت حمایت از قهرمانان

*صالحی رئیس شورای شهر گفت ما به جای این که جوانان را هدایت کنیم باید از قهرمانی که داریم حمایت کنیم مثل قهرمانان والیبال بانوان تیم یاران که برای ورود به لیگ برتر کشوری دچار مشکل مالی هستند. شورا هر جور همکاری را که بتواند با ورزش و جوانان خواهد داشت.

راستگو از  اعضای شورا گفت تربیت بدنی بودجه ندارد و اصلی ترین مشکل همین است. هیئت هایی که خوب و فعال بودند نتیجه این فعالیت هایشان را گرفتند امیدوارم سایر هیئت ها نیز فعال بشوند.

رحمن زاده از اعضای شورا گفت: ما برای تبدیل نمایندگی به نمایندگی مستقل روز یکشنبه  در افتتاح سالن ورزشی توحید با مدیرکل استان صحبت خواهیم کرد و نامه نگاری های لازم را انجام می دهیم.

محبی از اعضای شورا بیان داشت ما باید به ورزش پایه توجه داشته باشیم، ما به ورزش به عنوان یک تفریح نگاه می کنیم چون از پایه و نونهالان شروع به آموزش نکردیم.

مهران عسکری از شورا و امیری سرپرست شهرداری نیز هفته تربیت بدنی را تبریک گفتند و از زحمات حسینی تشکر کردند.

موفقیت تیم های ورزش آموزشگاه ها در استان

*اوزشاه حسنی معاون پرورشی گفت آموزش و پرورش سال گذشته بیش از ۳۰ تیم در بخش پسران و دختران به مسابقات استان اعزام کرد. تیم فوتبال متوسطه اول مدرسه عبدالله هاشمی کوره توانست به مقام دوم استان دست یابد. تیم آیت کوره در مقطع دبستان توانست پنجمی استان را به دست اورد. در پرتاب دیسک دختران مقام دوم استان را به دست آوردیم. تیم بسکتبال متوسطه دوم چهارم استان شد.

عبدالرحمن بناراز هیئت دوچرخه سواری: ۳ آبان مسابقه مسابقه دوچرخه سواری زیر ۱۴ ساله ها را با کمک آموزش و پرورش برگزار خواهیم کرد و در آذر ماه مسابقات منطقه ای را در شهر اوز خواهیم داشت.

احمد خضری مدیر مسئول پسین اوز: ورزش ساده ترین راه برای شناساندن شهر کشور است ما باید از این پتانسیل ورزش استفاده منیم.

ساسان پیرزاد رئیس هیئت کارانه گفت هر کسی دارد در ورزش شهر اوز فعالیت می کند فقط به خاطر عشق است.

در پایان  از فرشید فقیهی پور، مسعود کمالی و نورالهدی بیگدلی از کارمندان اداره ورزش تجلیل شد و به آن ها لوح تقدیر اهدا شد.

00   

گالری عکس

گالری عکس2 عکسنوشته شده توسط اداره ورزش و جوانان اوز در شنبه, ۰۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۱ ق.ظ

دیدگاه