سومین دوره مسابقات فوتبال صلح و دوستی اوز با قهرمانی گراش جوان خاتمه یافت

عارف حاجی پور: سومین دوره مسابقات صلح و دوستی به میزبانی اوز با شرکت ۹ تیم آغاز شد.  هر ۳ تیم شهر گراش و شهیدجعفریان کهنه تیم های حاضر در مرحله نیمه نهایی بودند که درنهایت ۲ تیم از شهر گراش برگزارکننده فینال این رقابت ها شناخته شدند و گراش جوان فاتح این رقابت ها شد.

۹ تیم شرکت کننده در این رقابت ها در ۲ گروه به رقابت پرداختند.

گروه اول: ستاره آبی گراش – شاهین اوز – شهیدجعفریان کهنه – فتح اوز(مهاجرین)

گروه دوم: امید اوز – نفت اوز – پرسپولیس نوین گراش – کرمستج – گراش جوان

از گروه اول تیم های ستاره آبی گراش و شهیدجعفریان کهنه و از گروه دوم گراش جوان و پرسپولیس نوین گراش جواز حضور در مرحله بعد را بدست آوردند.

در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی تیم پرسپولیس نوین گراش با برتری ۲ بر ۱ در مقابل ستاره آبی گراش خود را به عنوان اولین فینالیست این رقابت ها معرفی کرد.

در دومین بازی مرحله نیمه نهایی تیم گراش جوان با ارائه یک بازی هماهنگ و هجومی توانست با نتیجه پرگل ۹ بر ۱ از سد تیم شهیدجعفریان کهنه بگذرد تا شاهد فینالی کاملاً گراشی در جام صلح و دوستی اوز باشیم.

دیدار نهایی بین دو تیم گراش جوان و پرسپولیس نوین گراش برگزار گردید که دو تیم در ۹۰ دقیقه وقت قانونی به تساوی یک بر یک رضایت دادند. در وقت های اضافی تیم پرسپولیس گراش از حریف خود پیش افتاد ولی در آخرین دقیقه بازی یعنی در دقیقه ۱۲۰ پنالتی برای گراش گرفته شد تا با گل شدن این ضربه پنالتی دو تیم با نتیجه تساوی ۲ بر ۲ به استقبال ضربات پنالتی بروند.

در ضربات پنالتی تیم گراش جوان با روحیه مضاعف خود عملکرد بهتری داشت و با نتیجه ۴ بر ۳ در ضربات پنالتی توانست به پیروزی برسد و فاتح سومین دوره جام صلح و دوستی شود.

در مراسم اختتامیه جام قهرمانی و نائب قهرمانی با حضور سیدیوسف حسینی مسئول اداره ورزش و جوانان اوز، میلاد پیشداد مسئول هیئت فوتبال بخش اوز و برخی از از پیشکسوتان ورزشی اوز اهدا گردید.

 

در تاریخچه این رقابت ها تا کنون هیچ تیمی از بخش اوز حتی نتوانسته به فینال راه پیدا کند و از ۳ دوره برگزار شد تیم های گراشی هلال احمر و گراش جوان و استقلال لطیفی قهرمان شده اند. این مسئله می تواند به عنوان تلنگری به فوتبال بخش اوز باشد که تیم های شهرهای همجوار سطح کیفی به مراتب بالاتری نسبت به تیم های بخش اوز دارند و میطلبد تا با هم اندیشی راه کارهای برون رفت از این مسئله را شناسایی نمود و با برنامه ریزی منسجم و چشم انداز چندساله به صورت عملی تیم های بخش اوز را از لحاظ کیفی به سطح مطلوب رسید.

00   

گالری عکس

گالری عکس2 عکسنوشته شده توسط اداره ورزش و جوانان اوز در چهارشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۵:۴۳ ق.ظ

دیدگاه